עננים
עננים

פינוי
בינוי

פרויקטים של פינוי-בינוי מטרתם לשדרג אזורים עירוניים ישנים או מוזנחים לאזורי מגורים מטופחים ומתקדמים, ולשפר את רמת הדיור ואיכות החיים של התושבים, תוך ניצול אופטימלי של הקרקעות ושמירה על השטחים הפתוחים.
המתחם החדש יכול לכלול בניין אחד או כמה בניינים ובלבד שיכלול לפחות 24 יח"ד במצב הקיים כתנאי לקידומו. 

בפרויקט פינוי-בינוי, הדיירים במתחם הנבחר מתפנים מרצונם למגורים חלופיים זמניים, שאותם מממנים היזמים. הבניינים הישנים נהרסים ובמקומם נבנים בנייני מגורים מודרניים. בעלי הדירות זוכים להגדיל את ערך הנכס שלהם, ומקבלים דירות חדשות, חדישות וגדולות יותר, עם מפרט טכני עשיר ותשתיות טובות יותר. התכנון החדש וניצול הקרקע באופן מיטיב יאפשרו גם בניה של גינות, מבני ציבור ושמירה על שטחים פתוחים נרחבים.

בפינוי בינוי כולם מרוויחים

המטרה בפרוייקטי פינוי ובינוי היא בסופו של דבר – שיפור פני העיר ותדמיתה. בפרויקט מסוג זה, מרוויחים הרשות העירונית והתושבים באזור שיפור באיכות החיים. חידוש תשתיות, בניית בניינים חדשים ובטיחותיים, תכנון שכונות מיטיב המספק גם מרחבים ירוקים ופתוחים, כמו גם מרחבים ציבוריים חדשים- בנייני ציבור, גינות, חניה, שיפור התנועה בעיר, מרכזי בילוי ועוד.

כל תושבי האזור יוצאים נשכרים מפרויקט פינוי בינוי, משום שהוא מאפשר צמיחה ופיתוח, ומושך אוכלוסייה צעירה ומתחדשת לשכונה.

הסוד להצלחה:

ישנם מספר מרכיבים עיקריים אשר יכולים להוביל להצלחתו של פרויקט מורכב מסוג זה:

  • התהליך הינו ארוך באופן יחסי והעלויות בו גבוהות משמעותית מתהליכי התחדשות עירונית אחרים, על כן נדרשת חברה בעלת אורך רוח ואיתנות פיננסית גבוהה.
  • פרויקטים של פינוי בינוי לרוב הם פרויקטים בהיקפים גדולים, על כן העדיפות היא להתקשרות מול חברה קבלנית בעלת סיווג מתאים אשר תתאים להיקפי הפרויקט ותהיה בעלת הניסיון המתאים לכך. יש יתרון עצום לבחירת חברה יזמית שהיא גם חברה מבצעת. כך, כבר בתחילת הדרך תהיה לדיירים וודאות מלאה לגבי איכות  וטיב הביצוע.
  • התארגנות בעלי הדירות וחתימת רוב משמעותי כתנאי לקידום. לבעלי הדירות יש את הכוח לגרום לכך שהפרויקט יקבל תאוצה ויצא אל הפועל.
  • בעלי הדירות יבחרו נציגות מאוחדת אשר תסייע להם בקידום הפרויקט אל מול הגורמים השונים.

איתנות פיננסית

פרויקטי התחדשות עירונית הינם פרויקטים "עתירי הון" אשר לרוב מחייבים קבלת ליווי בנקאי לצורך הוצאתם לפועל. טרם מינוי חברה לקידום וביצוע פרויקט התחדשות עירונית בבנייכם, חשוב מאוד לבחון את איתנותה הפיננסית על מנת להבטיח את מימושו של הפרויקט באופן תקין ורציף.

י.ח דמרי בניה ופיתוח בע"מ נוסדה בשנת 1989, נסחרת בבורסה החל משנת 2004 והונה העצמי של החברה מוערך במעל לכמיליארד שקלים. לחברה עתודות קרקע רבות בישראל והיא יוזמת ובונה פרויקטים למגורים, מלונאות, תעסוקה ומסחר בכל רחבי הארץ.
גלים בניה חיזוק והשבחת מבנים בע"מ, הינה מהחברות הוותיקות והמנוסות המציעות פתרונות תמ"א על כל גווניה, באמצעים של חדשנות וטכנולוגיה מתקדמת. החברה פעילה מזה כעשור והיא מהחברות הראשונות שאכלסו ומסרו פרויקטים של תמ"א 38, תוך הקפדה על רמת ביצוע גבוהה ביותר, נראות ייחודית ומתן יחס אישי לבעלי הדירות. 

בנוסף לפעילותה הענפה של החברה בתחום ההתחדשות העירונית, לחברה אחזקות בחברת פארק טק פתרונות חניה מתקדמים המתמחה בתחום פתרונות החניה המתקדמים ובמכלול מימון וליווי להתחדשות עירונית, אשר הינה גוף בנקאי המספק מימון לחברות יזמיות בתחום הנדל"ן בישראל.